Vyberáte si grafiku na stenu? Poradíme vám, ako na to

Už dlhšie v médiách a na internete sledujete mániu okolo printov, grafík alebo posterov a ste presvedčení, že nadišiel ten správny čas zaobstarať si niečo také aj k vám domov alebo do kancelárie? Ak je to váš prípad, tak sa potom začítajte do nášho nového článku, v ktorom vám poradíme, ako si vybrať print do interiéru. 

Čo sú to vlastne printy, grafiky, postery? 

V poslednej dobe sa printy a grafiky tešia nemalému záujmu nielen verejnosti, ale aj obchodov alebo priestorov. Či už ide o limitované edície alebo jednoducho kvalitné dizajnové grafiky bez určenia množstva kusov, v ktorom sa vyrobia, sú ideálnym spestrením interiéru domova, kancelárie alebo aj obchodného priestoru. 

Ak máte radi moderné umenie, vyberte si abstraktné printy alebo také prevedené v jednoduchom štýle, bez zbytočných detailov. Vo všeobecnosti platí, že čím viac detailov pridáte, tým print pôsobí tradičnejšie alebo, respektíve, sa viac hodí do interiéru, v ktorom prevyšuje nábytok v štýle časov dávno minulých. 

Ako si vybrať štýl printu? 

Možno ste si všimli, koľko dizajnových štýlov printov existuje. Od budov, cez osobnosti, až po abstraktné printy, ktoré umožňujú sledovateľovi domyslieť si, o čo v nich ide. Vďaka tomu si môžete vybrať naozaj množstvo rôznych kreatívnych prevedení printov. U nás vo folkjorde patria k najobľúbenejším typografické grafiky, ale aj tie s budovami alebo s jedlom, prípadne printy s vyobrazenými tradičnými alebo inak obľúbenými budovami. 

Vyberte print ako darček

Finálny výber printu v zásade záleží iba od vás, skvelé ale je, že sa stanú aj prvotriednymi darčekmi, ak sa ich rozhodnete darovať. Pri výbere printu pre milovaného človeka sa riaďte jeho štýlom, vkusom, a tiež nezabúdajte aj na štýl jeho interiéru. Hudobné printy, ale aj vtipné printy, sú stávkou takmer na istotu. 

Vyberte si aj vy grafiku, ktorá sa najviac hodí vášmu vkusu tu.

folkjord