Prečo si vybrať print z menšej série namiesto „umenia“ z veľkých obchodov?

Ak sa pravidelne prechádzate po veľkých obchodoch s nábytkom, ako je napr. švédsky, modro-žltý reťazec, alebo aj rôzne lokálne, zrejme ste si aj vy všimli množstvo grafík, posterov alebo jednoducho „umenia“, ktoré tam majú. Poďte sa s nami pozrieť, prečo sa dané postery nehodia na vaše steny a prečo by ste si namiesto nich mali skôr vybrať niečo, čo vás bude lepšie definovať a čo nebude mať každý druhý človek. 

Unikátne grafiky povedia viac o vašom vkuse

Ak si vyberiete ničnehovoriaci poster z obchodu, bude to vyzerať, že ste vlastne nič nevedeli vybrať. Ak sa ale rozhodnete pre menej sériovú značku a unikátny dizajn, budete si môcť byť istí, že doma nemáte niečo, čo má každý druhý prenajatý byt. A ak si, navyše, zvolíte print, ktorý patrí do limitovanej edície, o dobrý dizajn aj u vás doma máte postarané. 

Unikátne printy kreslia umelci

Niektoré z posterov, ktoré nájdete v bežných obchodoch, kreslia počítače alebo vzniknú spájaním rôznych ďalších posterov. Unikátne printy a grafiky zväčša kreslia rôzni umelci, ktorí majú roky skúsenosti a jednoducho vedia nakresliť niečo naozaj krásne. Okrem toho, ich kúpou takýchto výrobkov podporíte a vyjadríte im váš obdiv. 

Rôzne dizajny printov, aké inde nenájdete

Grafiky alebo printy kreslené nezávislými značkami alebo umelcami obyčajne pracujú s rôznymi témami a nesnažia sa byť zbytočne politicky korektné. Medzi ich kreatívy nepatria iba klasické dizajny, ako sú napr. krajinky alebo budovy, ale aj niečo navyše – napríklad jedlo, slovné pomenovania alebo zaužívané slová, resp. atmosféra na uliciach vašich obľúbených miest. Aké printy sa páčia vám? Zbehnite na www.folkjord.sk a vyberte si aj vy vaše nové ozdoby stien.

folkjord